Regal Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor

Regal bulaşık makinesi su boşaltmıyor sorunu çoğu kez karşılaşılan sorunlar arasında yer alır. Cihazın su boşaltmamasının farklı nedenleri olabilir. Bunlardan biri atık hortumunda meydana gelen arızalardır. Hortumu kontrol ederek sorunun hortumdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlayabilirsiniz. Eğer atık hortumunda ezilme, bükülme ya da tıkanıklık varsa bu durum makinenin suyu tahliye etmesine engel olmaktadır. Hortum kaynaklı problemde makinenin suyu boşaltması için hortumu düzelterek suyun boşalmasını sağlayabilirsiniz.

Regal Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor Sebepleri

Regal bulaşık makinesi su boşaltmıyor sorununun sebepleri şunlar olabilir;

  • Filtresi tıkanmış olabilir.
  • Hortum kaynaklı olabileceği gibi makinenin diğer parçalarına bağlı da gelişebilir.
  • Suyun tahliye olmama sebeplerinden bir tanesi de motor pompasıdır. Normalde pompa motoru iki çarktan meydana gelir. Üst kısım çark suyu makineye pompalarken alt çark suyu drenaj pompalamaktadır. Eğer bulaşık makinesinin hortumunda bir problem yoksa sorun pompa motorundadır. Alt pervaneyi kaldırarak makinenin içerisinde kırık plastik ya da cam parçaları varsa temizlemelisiniz.

Eğer yaptığınız bu uygulamalara rağmen bulaşık makineniz hala suyu boşaltmıyorsa Regal Bulaşık Makinesi Servisini arayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Beko bulaşık makinesi Su Boşaltma Nasıl yapılır
Vestel bulaşık Makinesi yıkama ve bitti ışığı Yanıp Sönüyor
Arçelik 6230 HT bulaşık makinesi su almıyor
Profilo Bulaşık Makinesi E15 hatası
Samsung Bulaşık makinesi Tuşları çalışmıyor
TIKLA SERVİSİ ARA
444 55 45 444 55 45 444 55 45 Profilo Servis Buderus Servis Vaillant Servis Altus Servis İstanbul Arizacozum.com Kombicozum.com