Arçelik 6144 Bulaşık Makinesi e01 Hatası

Arçelik 6144 bulaşık makinesi e01 hatası genellikle bulaşık makinelerinde kapı kilidindeki arızadan dolayı meydana gelir. Kullanmakta olduğunuz bulaşık makinesinin kapağının muntazam bir biçimde kapalı olduğundan emin olmalısınız.

Arçelik bulaşık makinesi e01 hatası basit sorunların ortaya çıkardığı bir hata olarak görülebilir ancak makinenizde oluşmuş olan bu sorun makinenizin diğer aksamlarına da zarar verebilir. Bunun için işinde profesyonel ve yetkili kişiler tarafından incelenmesi doğru olacaktır.

Kolay Çözümler ile e01 Hatası Giderme

Bu hatayı almanız halinde yapılması gerekenler;

  • Bulaşık makinesinin kapağının kontrol etmeli ve doğru bir biçimde kapatılmış olduğundan emin olmalısınız.
  • Bulaşık makinesinin kapağının kapalı olduğundan emin olduğunuz halde Arçelik 6144 bulaşık makinesi e01 hatası alıyorsanız kapı menteşelerini kontrol etmeli ve bir gevşeme olup olmadığını tespit etmelisiniz.
  • Makineler sürekli olarak yüksek sıcaklıkta çalıştırıldığında kapı menteşeleri zaman içerisinde gevşeme yapmaktadır. Zaman zaman bu duruma karşı makinenizin bu bölümünü kontrol etmeniz faydalı olacaktır.
  • Tüm kontrolleri yapmanıza rağmen sorun giderilmediği takdirde yetkili servisten arıza konusunda destek almanız gerekir.

İlgili Yazılar

Profilo Bulaşık Makinesi sıcak su almıyor
Beko D2001 bulaşık makinesi arızaları
Samsung bulaşık makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor
Vestel Bulaşık Makinesi suyu Boşaltmıyor
Arçelik bulaşık makinesi Yıkamaya Başlamıyor
TIKLA SERVİSİ ARA
444 55 45 444 55 45 444 55 45 Profilo Servis Buderus Servis Vaillant Servis Altus Servis İstanbul Arizacozum.com Kombicozum.com