Beko Bulaşık Makinesi E01 Hatası

Beko bulaşık makinesi E01 hatası, bulaşık makinelerinin gösterge panelinde görülebilen bir hata kodu olarak karşımıza çıkmaktadır. Beko markalı tüm bulaşık makinelerinde E01 kodunun anlamı ise şu taşma hatası şeklindedir. Bu hata ile karşı karşıya gelen bulaşık makinesi kullanıcılarının gelir ve gider borularını kontrol etmesi gerekmektedir. Özellikle gider borusunda bir tıkanıklık varsa, atık sular doğru şekilde tahliye edilemeyeceği için bulaşık makinesi işlevini tam anlamıyla yerine getiremeyecektir.

Beko Bulaşık Makinesi E01 Hatası Onarımı

Beko bulaşık makinesi E01 hatası yaşayan kişiler, bu sorunun önüne geçebilmek için bireysel olarak birtakım uygulamalara başvurabilmektedir. Eğer siz de teknik servis yardımı almadan önce yapabileceğiniz çözüm adımlarını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

  • İlk olarak bulaşık makinenizi öne doğru çekip tahliye hortumunu inceleyiniz.
  • Eğer hortumda kıvrılma varsa bunu çözünüz.
  • Hortumda delik veya patlak varsa hortumu yenisiyle değiştiriniz.
  • Hortumda sorun yoksa makinenin iç kısmında bulunan filtreyi çıkartıp temizleyiniz ve daha sonrasında geri yerine takıp programı çalıştırmayı deneyiniz.
Call Now ButtonSERVİSİ ARAYIN
444 55 45 444 55 45 444 55 45 Profilo Servis Buderus Servis Libelle Servis İstanbul Altus Servis İstanbul Arizacozum.com