Siemens Bulaşık Makinesi e22 Hatası

Siemens bulaşık makinesi e22 hatası verdiğinde sorunun filtresinde olduğunu anlayabilirsiniz. Makinenin içinde birden çok filtre bulunmaktadır. Sorun ise bunlardan birsinin tıkanmasıdır. Tıkanıklık ortadan kaldırıldığında hata kodu ekranda artık görünmeyecektir. Eğer filtreyi temizlediğiniz halde sorun devam ediyorsa teknik servise başvurulması gerekiyor. Makineyi çalıştırmaya devam etmemek daha büyük sorunların yaşanmaması için gereklidir.

Cihazın içinde alt kısmında bulunan filtre çay kaşığı gibi küçük parçaların iç kısmına kaçmaması için yer alır. Bu filtrenin de düzenli şekilde temizlenmesi cihazın ömrünün uzaması için yararlıdır. Filtreyi kolayca yerinden çıkartabilir temizledikten sonra yerine yerleştirebilirsiniz.

Siemens Bulaşık Makinesi e22 Hatası Neden Oluyor?

Siemens bulaşık makinesi e22 hatası olduğunda filtre tıkandığında cihaz su boşaltma işlemini de yapamaz. Bu nedenden dolayı da yıkama işlemini gerçekleştiremez. Bundan dolayı makine onarılmadan kullanmaya devam edilmemesi gerekiyor. Yaşanan sorunu ortadan kaldırmak için öncelikle şunları yapmalısınız.

  • Makine içinde bulunan filtreyi yıkamalısınız. İçinde birikmiş olan atıklar varsa onlardan arındırılmalıdır
  • Filtrenin içine ya da kenarına, altına çay kaşığı gibi küçük eşyalar kaçmışsa bunları almalısınız
  • Atık su giderlerini temizleyerek hortumun bükülmüş olmamasını sağlamalısınız.
  • Cihazın fişini çekerek bir süre beklemelisiniz.

İlgili Yazılar

Arçelik 6050 m bulaşık makinesi kullanım kılavuzu
Vestel Bulaşık Makinesi ff hatası
Bulaşık Sepeti boyama
Hotpoint Bulaşık Makinesi F2 arızası nasıl giderilir
Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı yayı nasıl takılır
TIKLA SERVİSİ ARA
444 55 45 444 55 45 444 55 45 Profilo Servis Buderus Servis Vaillant Servis Altus Servis İstanbul Arizacozum.com Kombicozum.com