Beko Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıyor Ama Çalışmıyor

Beko bulaşık makinesi ışıkları yanıyor ama çalışmıyor Beko markalı bulaşık makinelerinde yaşanabilen problemler arasında yer almaktadır. Bu sıkıntıyı yaşayan kişiler, ışıklar yanıyorsa elektrik sisteminde bir sorun olmadığını bilmelidir. Zira ışıkların yanıyor olması makineye elektrik ulaştığı anlamına gelmektedir. Bu noktada kapak tam kapanmamış olabilir, makineye su gelmiyor olabilir ya da makine programlarında bir arıza olabilir. Bu sorunu giderebilmek için ise sorunun kaynağına uygun olacak şekilde onarım yapmak gereklidir.

Beko Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıyor Ama Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Beko bulaşık makinesi ışıkları yanıyor ama çalışmıyor sorunu yaşıyorsanız, kontrol etmeniz gereken aksamları ve yapılması gerekenleri öğrenmek için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

  • Makine kapağı tam kapanmamışsa makine programı başlatmayacaktır. Bu durumda kilit dilinin yuvaya tam oturmasını sağlamanız gerekir.
  • Makinenin gelir hortumu yerinden çıkmış veya delinmiş olabilir. Bu durumda hortumun değiştirilmesi gerekir.
  • Program başlatma butonu arızalanmış olabilir. Bu arıza durumunda servis çağırılması gerekir.
  • Makinenin çalışmama nedenlerinden biri de ventilin bozulması olabilir. Bu arıza için de profesyonel tamir desteği gerekir.

İlgili Yazılar

Siemens bulaşık makinesi kurutmuyor
Siemens bulaşık makinesi E27 hatası
Beko Bulaşık Makinesi su alıyor yıkamaya gecmiyor
İ30 Electrolux error
Profilo Bulaşık Makinesi E25 hatası
TIKLA SERVİSİ ARA
444 55 45 444 55 45 444 55 45 Profilo Servis Buderus Servis Vaillant Servis Altus Servis İstanbul Arizacozum.com Kombicozum.com