Siemens Bulaşık Makinesi Su Almıyor

Siemens bulaşık makinesi su almıyor sorunu ile karşılaşan kişilerin yapması gerekenler tartışılan konulardan olmuştur. Çoğu kişi kendisi yapmak için uğraş verirken birçok kişi de yetkili servisten yardım almak için iletişime geçiyor. Böyle durumlarda Siemens yetkili servisi de arayabilirsiniz fakat bazen sorunun çok kolay çözüm yöntemleri de bulunabilir.

Siemens Bulaşık Makinesi Su Almadığı Takdirde Uygulanması Gereken Adımlar Nelerdir?

Siemens bulaşık makinesi su almadığı takdirde uygulanması gereken adımlar sıkça karşılaştığımız bir sorundur bu sorun için yapılması gerekenleri aşağıda sizlerle paylaşıyoruz;

  • İlk olarak yapılması gereken kontrol su besleme vanasıdır. Uzun süreli kullanılmayan vanalar ya da tatil dönüşlerinde bazen su besleme vanasını açmayı unutmak mümkündür. Açık olduğu halde hala su gelmiyor ise arıza olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • İkinci kontrol ise hortum için olmalıdır. Kırılan ya da kıvrılan hortum suyun gelişini engelleyebilir. Hortumun tıkanmış olması da suyun gelmesini engellemektedir.
  • Düşük gelen su basıncı makinenin su almasını engellemektedir. Böyle bir durumda musluktan gelen suyun basıncı kontrol edilmelidir.
  • Son olarak kontrol edilmesi gereken yer ise filtredir. Su besleme vanası ya da AquaStop hortumunun su ile bağlantısını sağlayan yerde bulunan filtrenin tıkanması suyun gelmesine engeller. Böyle durumda filtrenin temiz olduğundan emin olunması gerekir.

İlgili Yazılar

Bulaşık Makinesi Durulama Yapmıyor
Profilo Bulaşık Makinesi Programı bitirmiyor
Arçelik 6230 bulaşık Makinesi sürekli çalışıyor
Profilo Bulaşık Makinesi E06 hatası
Bosch Serie 4 bulaşık makinesi Kurutma ayarı
TIKLA SERVİSİ ARA
444 55 45 444 55 45 444 55 45 Profilo Servis Buderus Servis Vaillant Servis Altus Servis İstanbul Arizacozum.com Kombicozum.com