Siemens Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor

Siemens bulaşık makinesi su boşaltmıyor arızası bazı durumlarda ortaya çıkabilmektedir. Ortaya çıkan sorun cihazdaki arızanın giderilmesi ile ortadan kalkmaktadır. Bazı durumlarda bu sorunu sizler de yapacağınız birkaç kontrol ile ortadan kaldırabilirsiniz. Bazı durumlarda ise arızayı oluşturan parçanın değişmesi gerekir. Parça değişimi de teknik servis tarafından yetkili ustalarca yapılmalıdır.

Makine çalıştırıldığında aldığı su ile bulaşıkları temizler ve daha sonra suyun tahliye edilmesi gerekir. Su tahliye edilmediği durumlarda ise içinde birikecektir. Suyun boşalmaması tahliye hortumunda ya da sifonda olan bir sorundan olabilir. Bunu kendiniz evde kolayca düzeltebilirsiniz. Aynı zamanda makine gürültülü çalışıyorsa drenaj pompasında arıza olabilir.

Siemens Bulaşık Makinesi Neden Su Boşaltmıyor

Siemens bulaşık makinesi su boşaltmıyor nedenleri arasında basınç şalteri arızası da olabilir. Böyle durumlarda şalter çıkartılmalı, kartel temizlenerek yerine monte edilmelidir. Atık su hala tahliye olmuyorsa sorunu ancak servisin tamir etmesi mümkün olur. Servis çağırmadan önce şu işlemleri yaparak sorunu düzeltmeye çalışabilirsiniz.

  • Atık su borusunun tıkalı olmadığından emin olmalısınız
  • Sifonun tıkalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz
  • Makineyi çok doldurmadan çalıştırabilirsiniz
  • Makine içindeki filtrenin tıkalı olmaması için kontrol edebilirsiniz

İlgili Yazılar

Vestel Bulaşık makinesi Yıkamaya Geçmiyor
Bosch bulaşık makinesi Reset 3 seç Ne Demek
Bulaşık makinesi kapağı ses çıkarıyor
Arçelik Bulaşık Makinesi Sepeti Fiyatları
Arçelik 6231 bulaşık makinesi çalışmıyor
TIKLA SERVİSİ ARA
444 55 45 444 55 45 444 55 45 Profilo Servis Buderus Servis Vaillant Servis Altus Servis İstanbul Arizacozum.com Kombicozum.com